Úvodní stránka Fóra Dětské nemoci Vigantol nebo Baby D

• This topic is empty.
Prohlížíte 15 příspěvků - 1 z 15 (celkem z 19)
  • Autor
    Markéta
    Host

Poradil by mi tu někdo ohledně vitamínu D pro děti ? Zajímal by mě rozdíl mezi baby d a vigantolem ? Doktorka nám sice napsala vigantol, který dávám, ale kamarádka dává třeba vigantol. To záleží na lékaři co dítěti napíše ?

#7898 Reply
    Jarka
    Host

Rozdíl je mezi nimi velký. Vigantol je lék, který je testovaný, kdežto baby d je pouze doplněk stravy, který už tak dalece testovaný není. Jinak lékaři předepisují jedině vigantol.

#7930 Reply
    Míša
    Host

Taky jsem za vigantol, rozhodně ne baby d a podobné náhražky. Něchám ti tu odkaz co se týče složení vigantolu ať můžeš porovnat http://www.sukl.cz/modules/medication/detail.php

#7960 Reply
    Markéta
    Host

A kolik kapiček dáváte ? Do kdy se vůbec musí dávat ?

#8486 Reply
    Míša
    Host

Vigantol se dává do jednoho roku a dávají se 1 – 2 kapky podle toho jak uzná za vhodné pediatr. Jinak ho můžeš dítěti dávat každou zimu na doplnění vitamínu D 🙂

#26103 Reply
    Lenka
    Host

Tím Míšo myslíš, že i po jednom roce je možné vigantol dávat ?

#33859 Reply
    Iveta
    Host

Pořídila jsem si dnes pro dospělé a děti od 12 let doplněk stravy Vigantolvit tak snad už mi vitamín D nebude chybět

#33870 Reply
    Ilona
    Host

Co to přesně ten vigantolvit je?? Neznám ho

#34924 Reply
    Zuzka
    Host

Ilonko také si doplňuji vitamín D tobolkama Vigantolvit a jsem maximálně spokojená

#34936 Reply
    Pátková
    Host

Ilono je to doplněk stravy obsahující vitamín D, je od stejné společnosti jako vigantol který se kupuje miminkům

#34990 Reply
    Ilona
    Host

Moc vám děkuji, no dnes jsem si ty tobolky na doplnění déčka koupila u nás v lékárně

#35006 Reply
    Standa
    Host

A to jste se radily některá s lékařem nebo jste nějak poznaly samy že vám to déčko chybí?

#35036 Reply
    Ilona
    Host

Já chci ten doplňek brát sama od sebe, mám hrozné zuby, navíc mám trošku nadváhu takže si myslím že toho vitamínu D mít toliko v těle zase nebudu 🙂

#35086 Reply
    Marie
    Host

Děkuji za doporučení na doplněk. Líbí se mi že je od stejné společnosti jako vigantol pro miminka.Osobně mám vitamínu d málo, tak si také vigantolvit pořídím.

#36686 Reply
    Anička
    Host

Vitamín D je důležitý, to je pravda. Taky jsem ho jednu dobu brala a i mé děti. když je potřeba, tak je potřeba 🙂

Prohlížíte 15 příspěvků - 1 z 15 (celkem z 19)
Odpověď na: Vigantol nebo Baby D
Osobní informace: