Jak zvýšit imunitu dítěte

Když poprvé přivede dítě do mateřské školky, čeká na vás někdy nepříjemné překvapení: polovina dětí ve skupině je nachlazená – kašlou a kýchají. Jak zvednout imunitu dítěte pomocí lidových prostředků? Léčivá síla bylinné medicíny je obrovská a nelze ji přehlížet.

A pořád je lepší malé děti léčit přírodními prostředky než jim dávat chemii, která je málokdy účinná. Příkladně rakytník, je výborným zdrojem vitamínů A, C, E a dalších cenných látek. Dýňová semínka – nejbohatší zdroj přírodního zinku, lněný olej obsahuje nenasycené mastné kyseliny a neměl by chybět v žádném jídelníčku. Medová mrkev posiluje organismus, doporučuje se i tinktura z echinacey a z hlívy ústřičné.

Proč mnohé děti tak často trápí rýma nebo kašel?

Na vině jsou kolikrát i rodiče. Nejčastější chyby, které vedou ke zvýšené nemocnosti je špatná životospráva dětí. A také často své děti posílají do kolektivu nedoléčené. Ačkoliv i přehnaná péče a příliš úzkostlivá ochrana dítěte vede v konečném důsledku k oslabení imunitního systému.

A už vůbec dětem neprospívá časté užívání antibiotik. Mnozí rodiče zapomínají na jednu podstatnou skutečnost. Antibiotika neléčí ani teplotu a už vůbec ne chřipku, působí pouze proti bakteriím, při virových onemocněních je jejich užívání zbytečné.

Co nejvíce ohrožuje dětskou imunitu?

Nesprávné oblékání, hlavně u malých dětí nadměrné, u teenagerů zase nedostatek pohybu venku, vysedávání u počítače, málo ovoce a zeleniny ve stravě. Přetopené domácnosti a to i v noci. Neprosívá dětem ani extrémní izolace. Mnohé matky si myslí, že vývoj imunity je ukončen již u ročního miminka, není to však pravda.

Jak podpořit imunitu dětí

  • zdravá strava, bohatá na dostatek ovoce a zeleniny, s převahou rostlinných tuků a bílkovin nad živočišnými,
  • dostatek pohybu na čerstvém vzduchu,
  • otužování dítěte sprchováním vlažnou vodou, vhodné je i plavání,
  • na podporu imunitního systému jsou ideální pobyty u moře, případně v solné jeskyni (třeba se poradit s lékařem),
  • v době chřipkové epidemie se vyhýbejte místům, kde se zdržuje hodně lidí, jako jsou například kina, nákupní centra a podobně,
  • očkování proti chřipce a pneumokokům,
  • v kritickém období zvyšte příjem vitamínů, zvláště C vitaminu.
0.0
Sending
Uživatelské hodnocení: 0 (0 hlasů)

3 Comments

  1. Jana 18.11.2017 Odpovědět
  2. Lily 30.12.2017 Odpovědět
  3. Sandra 30.4.2019 Odpovědět

Reply