Péči po opalování nepodceňujte, zajistí vám bronz

Mléko nebo olej po opalování jsou v drogerii nebo lékárně běžně nabízeny po celé léto. Přesto však v našich nákupních košících končí jen zřídkakdy. Podceňujeme totiž jejich regenerační účinky i přínos pro zdravé a dlouhotrvající opálení. Bez přípravků po opalování se totiž krásná bronzová pokožka skutečně neobejde.

Přípravky určené pro regeneraci opálené pokožky by v naší domácí lékárně neměly chybět. Olej nebo mléko po opalování pomáhají předcházet škodlivým změnám, které by opalování v pokožce mohlo vyvolat. Brání vzniku dehydratace a potlačují vliv UV paprsků způsobujících stárnutí vrchních vrstev pokožky. Aktivní látky vyhlazují pleť a zamezují vzniku vrásek. A v neposlední řadě také oddalují oloupání vrchní vrstvy pokožky a přispívají tak ke krásnému a rovnoměrnému opálení.

Regenerační mléko po opalování dokáže potlačit i zpožděnou reakci těla na UVA a UVB paprsky. Ta spočívá ve zčervenání, pálení a štípání a dokonce i ve vzniku puchýřů a to i několik hodin po opuštění přímého slunce. Pokud tedy po opalování žádné potíže nepociťujete, stejně se přípravkem po opalování namažte. O pár hodin později si tak nebudete muset přikládat ledové obklady a přemýšlet, jak se slunci po příštích pár dní vyhnout.

Jak správně aplikovat mléko po opalování: osprchujte se vlažnou vodou a smyjte všechnu špínu i zbytky opalovacího krému. Poté naneste slabou vrstvu péče po opalování, nechte vstřebat a oblékněte se.

Jak používat mléko nebo olej po opalování

Opalování je pro naši pokožku velmi náročným procesem. Vlivem slunečních paprsků zrudne, vysuší se a začíná předčasně stárnout. Mléko po opalování dokáže působení většiny negativních vlivů předejít. Mělo by se proto používat každý večer po opalování, bez ohledu na to, jak dlouhou dobu jste na slunci strávili.

Pokožce navíc trvá několik dní, než se opět vzpamatuje a obnoví svou ochrannou vrstvu o doplnění hydratace ani nemluvě. Mléko nebo olej po opalování proto klidně vyměňte za své obvyklé hydratační mléko a používejte ho po celé léto. Bát se nemusíte ani v případě, že máte velmi citlivou nebo suchou pokožku. Nabídka přípravků po opalování je velmi široká a svůj produkt si vybere úplně každý.

TIP: Po návratu z dovolené u moře se pro jistotu mazejte přípravky po opalování ještě minimálně týden. Zajistíte si zdravou pokožku a navíc vám opálení od moře vydrží déle než obvykle.

Jak vybrat přípravky po opalování

Při výběru kosmetiky po opalování se řiďte především svými preferencemi v oblasti aplikace. Pokud si koupíte levné mléko po opalování, které se vám ale následně nebude chtít roztírat, příliš svému zdraví neprospějete. A jaké jsou výhody a nevýhody jednotlivých forem?

  • Krém po opalování je obvykle velmi levný. Dobře se roztírá, ale může na pokožce zanechat mastný film. Bývá k dostání i s příjemnou parfemací. Jeho aplikace na celé tělo zabere poměrně dost času kvůli horší vstřebatelnosti.
  • Mléko po opalování je řidší než krém, snadněji se roztírá a rychleji vstřebává. Hodí se i pro děti.
  • Gel po opalování je obvykle čirý. Nanáší se podobně jako mléko po opalování, ale navíc ho lze často koupit s chladivými nebo zklidňujícími složkami.
  • Sprej po opalování bývá v regálu nejdražší. Nanáší se nejsnáze, ale k jeho aplikaci je potřeba jistá zručnost.
Přípravky po opalování obvykle obsahují tyto účinné látky: glycerin, zelený čaj, panthenol, alantoin, mentol, aloe vera, vitamín E a jojobový nebo avokádový olej.

Jak je to s panthenolem

Panthenol patří mezi nejznámější složky přípravků po opalování. Používá se v případě, že je pokožka od slunce podrážděná více než obvyklé (začervenalá, napnutá, vysušená apod.). Panthenol příjemně chladí, tiší bolest a pomáhá regenerovat a obnovovat ochrannou vrstvu pokožky. Hlídejte si ale složení jednotlivých přípravků. Panthenol je účinný až při koncentraci 5% a vyšší.

0.0
Sending
Uživatelské hodnocení: 0 (0 hlasů)

One Response

  1. Rita 15.8.2022 Odpovědět

Reply