Jak léčit bolest hlavy

V současnosti je bolest hlavy považována za něco, co není velmi závažné: vezmeme si analgetikum a problém je vyřešen. K lékaři pospícháme, pokud je bolest trvalá a nepřetržitá. Bolest hlavy způsobuje vysoký krevní tlak, zánět, trauma a mozkový nádor, neuralgie, autonomní dysfunkce, teplotní šoky, intoxikace a další.

některých onemocnění, jako je například migréna, silná bolest hlavy je hlavním projevem této nemoci. Co se rozmanitosti bolesti hlavy týče, tak se tomu nic nevyrovná. Bolest může být ostrá a neúnosná, může procházet celou hlavou nebo jen nějakou částí atd.

Bolest hlavy – alternativní léčba

Na úlevu od bolesti se používají různé balzámy nebo oleje s obsahem levandule, máty nebo eukalyptu, jež vtíráme do oblasti spánků. Vnitřně užíváme zázvor, řimbabu, mučenku a devětsil lékařský.

  • Při migréně pomáhá studený obklad na čelo, paradoxně káva a spánek na tichém, tmavém místě.
  • Ponořit ruce nebo nohy do horké vody, což rozšiřuje cévy v končetinách, krev se přesune do rozšířených cév a tak se mírně uvolní tlak v hlavě.
  • Doporučují se ampule s obsahem hořčíku a vitaminu.
  • Opláchněte si obličej vodou, ale neutírejte si ji hned. Vodu nechte na tváři se postupně odpařovat. Po odpaření si obličej opláchněte znovu v případě, že bolest ještě neprošla nebo se nezmírnila.
  • Hořčík je účinný v prevenci migrény. Nedostatkem minerálu trpí zejména ženy v období před menstruačním cyklem a během něj.
  • Vitamin D potřebují pacienti s chronickou bolestí hlavy. Užívání vitaminu D ve zvýšeném množství může ohrozit vaše zdraví, proto se o tom poraďte s lékařem!
  • Vitamin B2 a koenzym Q10 je účinný v prevenci migrény.
  • Kopretina řimbaba je stejně tak účinná v prevenci migrény. Bylina je využívána v tradičním lidovém léčitelství má zejména protizánětlivý efekt.
  • Vyhýbejte se určitým jídlům. Migrénu často způsobují některé potraviny jako například pšenice, droždí, mléko, cukr, kukuřice, citrusové ovoce, či vejce.

Shon, spěch, stres. Tři velká “S” stačí, aby nás rozbolela hlava jako střep. Velmi často se bolest hlavy dostaví ve chvíli, kdy se svým tělem špatně zacházíte. Proto pokud trpíte bolestí hlavy vám může pomoci i to, když na chvilku vypnete. Stačí půl hodiny, až hodinu zrelaxovat a následně může bolest hlavy odstoupit. Rozhodně byste také při bolesti hlavy měly omezit kouření, alkohol a návštěvu hlučnějších míst.

0.0
Sending
Uživatelské hodnocení: 3 (19 hlasů)

Reply