Dukanova dieta – Dukanovy koláčky z ovesných otrub (recept)

Dukanova dieta vyžaduje kromě přísného dělení stravy také pravidelnou konzumaci obilných otrub, které pomáhají snižovat hmotnost, brání pocitu hladu a optimalizují procesy zažívání. Obvyklá dávka je 1 a ½ lžíce denně ale jen málokdo dokáže sníst ovesné nebo pšeničné otruby jen tak. Občas se dají zamíchat do jogurtu nebo přidat do hlavního jídla či polévky. Nejsnadnější způsob konzumace ale představují Dukanovy koláčky z otrub, které jsou chutné a navíc rychle připravené.

Dukanovy koláčky z ovesných otrub se hodí pro 1. i 2. fázi Dukanovy diety.

Povolená dávka ovesných otrub je při Dukanově dietě 1 a ½ lžíce. Proto přinášíme recept na 1 koláček, který zajistí dávku ovesných otrub na celý den.Potřebnou dávku vynásobte počtem koláčků, které plánujete péci. V temnu a chladu vám napečená dávky vydrží bez problémů týden, ale počítejte s tím, že tato zdravá svačinka chutná i dětem a mlsným dospělákům, takže se raději držte hesla: Ovesných koláčků není nikdy dost.

Ingredience:

  • 1 a ½ lžíce ovesných otrub
  • 1 vrchovatá lžíce nízkotučného jogurtu nebo tvarohu
  • 1 menší vejce
  • ½ lžičky skořice
  • pár kapek tekutého sladidla

Dukanovy koláčky z ovesných otrub – postup:

Troubu vyhřejeme na 200°C a připravíme si plech vyložený pečicím papírem.

Všechny suroviny vložíme do mísy a vymícháme dohladka. Těsto vylijeme do malých forem na pečení nebo papírových či silikonových košíčků. Není třeba ničím vymazávat.

Dukanovy koláčky z ovesných otrub pečeme přibližně 15 minut, dokud nebudou zlatavé. Občas můžeme pro změnu přidat i vanilkový pudink nebo dotuha vyšlehaný sníh z bílků.

TIP: V nouzi je možné místo ovesných otrub použít i stejné množství ovesných vloček.

Dukanovy koláčky z ovesných otrub – varianta s kořením

Koláčky lze připravit i naslano. K uvedeným ingrediencím (ovesné otruby + jogurt nebo tvaroh + vejce) stačí přidat špetku soli a lžičku nebo více oblíbeného koření (houbové, na pizzu, sušené bylinky apod.).

Místo koláčků stačí na plechu s pečicím papírem udělat z těsta malé placičky, které pečeme 12-15 minut.

0.0
Sending
Uživatelské hodnocení: 0 (0 hlasů)

Reply