Léčba lupénky s přírodními léky

Přírodní léčba lupénky má téměř tisíciletou tradici a je k pokožce o moc šetrnější než chemické léčiva. V posledních letech se i medicína dívá na přírodní prostředky léčby lupénky s větším zájmem. Klasické medicínské léčiva sice pomáhají, ale jejich dlouhodobé užívání zanáší organismus toxiny, které jsou nebezpečné a vedou k různým závažným onemocněním.

Přírodní léčba lupénky nezanáší organismus žádnými nežádoucími látkami a celkově napomáhá zlepšit váš zdravotní stav. Lupénka (psoriáza) je časté kožní onemocnění a příčinou je velká produkce nových kožních buněk. Nemoc je zpravidla dědičná a kolikrát souvisí se stresem nebo infekcemi. Lupénku poznáte podle kůže poseté narůžovělými skvrnami s vločky odumřelé kůže.

Způsob léčby lupénky

Léčba lupénky je vnější a vnitřní. Vnější léčba zmírňuje příznaky suchých červených míst, ale nezabrání vzniku dalších lupenkových ohnisek, proto musí následovat léčba zevnitř. Lékaři doporučují po určitou dobu přejít na vegetariánskou stravu, zbavit se stresu, dostatečně spát, změnit životní styl či se poradit s homeopatem (oxid křemičitý pomáhá).

Co nedoporučují je používat masti, pleťové vody nebo krémy, které obsahují vazelínu či parafínový olej. Nepoužívejte ani mýdlo pouze hydrofilní olej. Nesmíte pít alkohol, dále z jídelníčku dejte pryč bílou mouku a cukr, vyhýbejte se kořeněným jídlům, červenému masu, mořským plodům a cigaretám, je dobré si nechat udělat test na přítomnost kvasinek ve vašem organismu.

Léčba lupénky přírodními prostředky

Psoriáza je tedy zánětlivé onemocnění kůže s odlupujícími se šupinkami, není nakažlivá a není alergického původu, ale někteří lupenkáři mají navíc velmi citlivou kůži. Alergická reakce se u nich může spolupodílet na vzniku zánětlivých ložisek, které tehdy intenzivně svědí. Mnozí nemocní s lupenkou však žádné svědění nepociťují.

Nejčastěji místa výskytu psoriázy jsou lokty, kolena, vlasová část kůže nebo nehty, ale vyskytnout se může i na jiných místech těla.

  • Vezměte si s každým jídlem trávicí enzym. Trávicí enzymy pomáhají tělu, aby se řádně strávila potrava. Tělo pacientů s psoriázou se potýká s problémem vstřebávání vitamínu a živin.
  • Vhodný doplněk stravy je Chlorella nebo Spirulina.
  • Výborný účinek na lupénku má i lněný olej, neboť obsahuje omega 3 mastných kyselin, které pomáhají snížit zánět kůže.
  • Doporučuje se denně popíjet i šálek šťávy z Aloe Vera.
  • Na svědění se používá pupalkový olej a olej boráku lékařského.
  • Měsíček regeneruje hlubší vrstvy kůže.
  • Další osvědčené přírodní prostředky – lopuch, ostropestřec mariánský, šťovík kadeřavý, červená jetel, hrozny a smilax lékařský.
  • Tradiční léčba je použití solí z mrtvého moře. Ve spojení s mořskou solí voda čistí póry a detoxikuje tělo. Solnou koupel lze připravit i doma.
  • DP minerální lampa, čínský vynález vynalezený v roce 1979 má skvělé výsledky při léčení, kožních chorob, artritidy a dalších zdravotních potíží.
  • Bromelain, výtažky enzymů ananasu.
  • Zvýšení antioxidantů.
0.0
Sending
Uživatelské hodnocení: 3.5 (2 hlasy)
Tags:

Reply