Tipy proti pocení v létě

Vyrazit do společnosti s mokrými koláči v podpaží nebo vytahovat antiperspirant každou půlhodinu není zrovna dvakrát příjemné. Projděte si naše přírodní tipy proti pocení, a zbavte se svého každoroční trápení rychle a bez vedlejších účinků.

Tinktura z přesličky rolní proti pocení nohou

Sotva vplujete do sandálů, připadáte si jako na koupališti a navíc se potýkáte z nevábným zápachem linoucím se ze svých bot? Vyzkoušejte přesličkovou tinkturu, která rychle a účinně omezuje pocení nohou.

Budete potřebovat:

 • 150 gramů přesličky rolní
 • 30 gramů dubové kůry
 • 200 ml lihu

Všechny ingredience jsou k dostání v lékárnách. Zalijte obě bylinky lihem a nechte louhovat 14 dní na suchém a tmavém místě. Poté tekutinu přeceďte a přelijte do menších lahviček. Aplikujte každý den ráno a večer. Výsledky by se měly dostavit do týdne až dvou.

Střídavé koupele

Jste fanoušky otužování? Pak vás určitě nadchne střídání koupelí ve velmi teplé a posléze i ve studené vodě (tolik, kolik snesete). Tento trik omezí pocení okamžitě, a to na několik hodin. Lze použít i verzi se sprchováním. Pokaždé byste však měli vydržet alespoň 5 minut, tzn. 5 minut sprchování teplou a 5 minut sprchování studenou vodou. Tato technika se nedoporučuje kardiakům a cukrovkářům.

Čaj, který omezí noční pocení

Potíte se tak, že byste oblečení mohli ráno ždímat? Vyzkoušejte speciální čaj proti pocení. Budete potřebovat:

 • 50 gramů sušené natě vřesu
 • 50 gramů sušeného zlatobýlu
 • 30 gramů sušeného rozrazilu lékařského
 • 10 gramů sušených borůvek

Bylinky zalijte horkou vodu a 15 minut vylouhujte. Pijte 3x denně 1 šálek.

Šalvějový čaj proti pocení

Skvělá je také šalvěj. 100 gramů sušené šalvějové natě zalijte vodou a louhujte 20 minut. Vypijte během jednoho dne nejméně ve třech dávkách a opakujte nejdéle dva měsíce. Efekt by měl vydržet přibližně půl roku, poté lze postup zopakovat.

Ořechová koupel

Pomoci může i jiný bylinkový odvar. Tři listy nasekaných listů ořešáku kárlovksého zalijte dvěma litry vody a vařte 15 minut. Poté tuto směs přeceďte a přidejte do své obvyklé koupele. Po dvacetiminutové koupeli se budete cítit maximálně svěží a navíc se sníží i vaše potivost! Koupel lze opakovat každý den.

Náš tip: listy ořešáku může nahradit i hrst smrkového jehličí nebo hrst dubové kůry.

Solná koupel

Proti pocení rukou a nohou pomáhá skvěle sůl v kombinaci s některými bylinkami. Na tuto kúru budete potřebovat:

 • lžičku šalvějového oleje
 • lžičku smrkového oleje
 • 200 ml alespoň 40% alkoholu
 • 500 gramů mořské soli

Vše dohromady smíchejte a nechte 5 minut ustát. Pro každodenní koupel použijte dvě lžíce vzniklého roztoku (přelitého do uzavíratelné nádoby, samozřejmě) a tři litry teplé vody. Ruce namáčejte 10 minut, nohy 20 minut.

Komplexní program pro omezení potivosti nohou

Chystáte se za týden na horkou túru, takže nemáte čas čekat, až zaberou bylinky a zároveň s sebou nechcete vláčet zásobu nožních antiperspirantů? Jděte na to mazaně, vybaveni prostředky z lékárny. Každý den koupejte chodidla ve slabě růžovém roztoku hypermanganu, několikrát denně jim dopřejte omytí desinfekční mýdlem a večer uzavřete mastí s obsahem zinku. Uvidíte, jak rychle se pocení nohou omezí.

Zbavte se svých neřestí

Máte pocit, že vám žádná z uvedených rad nepomohla? Pak byste měli vědět, že pocení ovlivňuje také váš životní styl: obezita, kouření a nadměrná konzumace alkoholu s neprojeví i na vašich potních žlázách. Myslete na to!

Omezte zápach svého potu

Na závěr máme pro vás ještě malý tip, jak zlepšit své přirozené aroma v chvílích, kdy se přece jenom zpotíte. Vyhněte se česneku , cibuli a kari koření. Právě tyto potraviny způsobují, že je vaše podpaží cítit velmi výrazně.

A doplňte také zásoby zinku. Pokud ho má tělo nedostatek, snaží se vylučovat močovinu a další nečistoty právě skrze pot. Ten poté samozřejmě více páchne.

Sending
Uživatelské hodnocení: 4.5 (2 hlasy)
Tags:

Reply