10 domácích receptů, jak se zbavit kašle

Nepříjemný kašel nás značně vyčerpává a navíc obtěžuje okolí. Jak se zbavit kašle? Není nutné tlumit kašel za každou cenu. Slabší kašel většinou ustoupí sám, a navíc pomáhá odstranit z dýchacích cest škodlivé látky. Na silnější kašel přinášíme několik babských receptů, jak se ho zbavit.

 1. Pomáhá cucat doma vyrobený karamel
 2. Čaj z natě majoránky zahradní
 3. Domácí cibulový sirup
  • Jednu menší cibuli nakrájíme na malé kousíčky a zalijeme jednou polévkovou lžící medu, takto vzniklou šťávu užíváme třikrát denně po jedné čajové lžičce
 4. Dráždivý suchý kašel potlačí i několik doušků zahřátého světlého piva
 5. Kašlání spojené s nachlazením – teplé mléko s medem a trochou rozpuštěného másla
 6. Pijte čaje z mateřídoušky, fenyklu, lípa, dobromysl či anýzu
 7. Ořechový vývar
  • Ořechový vývar vám pomůže zmírnit dráždivý suchý kašel. Vyloupejte 12 větších vlašských ořechů, jádra vložte do půl litru vody, necháme 4 hodiny louhovat, poté uvedeme k varu a 30 minut povaříme.
  • Vypařenou vodu doléváme, abychom stále měli půl litru vývaru. Osladíme medem a za dva dny by se vám mělo lépe odkašlávat.
 8. Medový křen
  • Očištěný křen najemno nastrouháme a smícháme s medem v poměru – 2 lžíce křenu se lžící medu. Užíváme 3x denně jednu čajovou lžičku. Zanedlouho se vám začne spouště spouštět rýma, začnete snadněji odkašlávat a lépe se vám bude dýchat.
 9. Česnekové „antibiotikum“
  • 6 stroužku česneku nasekáme na drobno, vložíme do 250 ml vody a přidáme 8 polévkových lžic cukru. Zamícháme a povaříme 10 minut. Několik hodin necháme uležet, scedíme a uložíme do lednice. Užíváme 6-10 ml 3x až 5x denně.
 10. Smrkový sirup
  • V polovině května si nasbíráme smrkové výhonky. 5 dkg smrkových výhonků spaříme v 1 litru převařené vody, dva dny necháme louhovat. Přecedíme a přidáme 1,35 kg cukru.
  • Vaříme, dokud nám roztok nezhnědne a nezhoustne, poté horké vlijeme do uzavíratelných sklenic. Z jedné dávky jsou dvě sklenice.
0.0
Sending
Uživatelské hodnocení: 4.3 (23 hlasů)
Tags:

3 komentáře

 1. Katerina00 13.1.2017 Odpovědět
 2. Market 28.2.2017 Odpovědět
  • paul 1.5.2017 Odpovědět

Reply